Albrecht Dürer – najwybitniejszy artysta w Niemczech?

albrecht-durerAlbrecht Dürer urodził się 21 maja 1471 roku w Norymberdze. Syn Albrechta i Barbary. Miał osiemnaścioro rodzeństwa, sam był trzecim dzieckiem. Ojciec był złotnikiem, uczył syna od najmłodszych lat tego fachu. Stąd właśnie Albrecht poznawał sztukę, co potem miało wpływ na jego rozwój artystyczny. Kiedy miał 13 lat narysował własne popiersie. Jednak jego początkowe dzieła były małymi pejzażami namalowanymi akwarelami. Jego styl był renesansowy.

W 1494 roku poślubił córkę mieszczanina Agnes Frey, która była niezwykle urodliwą kobietą. Jego twórczość opierała się głównie na tworzeniu portretów i autoportretów. W 1497 roku został niezależnym artystą. Znany był także z tworzenia suchą igłą na miedzie oraz z drzeworytnictwa.

Wiele podróżował po świecie w celu poznawania tamtejszych zasad antyku. Zmarł w Norymbergii 6 kwietnia 1528 roku. Jego najsławniejsze dzieła to: Adam i Ewa, Czterej Apostołowie, Pokłon Trzech Króli, Święto Różańcowe, Melancholia, Czterech Jeźdźców Apokalipsy i wiele, wiele innych.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www