„Barbara”- piekło czy niebo niemieckie?

Reżyserem filmu „ Barbara „ jest Christian Petzold. Wyprodukowany został on w Niemczech. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 80 – tych w NRD. Główną postacią jest niemiecka lekarka Barbara, od której imienia wziął się tytuł filmu. Zaczyna ona pracę w szpitalu nad Bałtykiem. Posiada ona w tym fach spore doświadczenie, gdyż wcześniej pracowała w szpitalu Charite w Niemczech.

Film ten ukazuje cechę współczesnego życia, jaką była czujność międzyludzka, która znacznie sprzyjała zaufaniu. Przedstawiony jest w nim świat, w którym ciężko jest być szczęśliwym. Dowiadujemy się tego z rozmowy tytułowej Barbary z mężczyzną, który chciał z nią uciec na Zachód.

Barbara pragnie pomagać, nie donosić…

Ukazany jest tu obraz kobiety, która za wszelką cenę pragnie pomagać innym. Gardzi donosicielstwem. Nie boi się policji, całego tamtego systemu ani władzy. Pragnęła znaleźć się wszędzie tam, gdzie jest najciężej i gdzie będzie mogła być komuś potrzebna. Film ten jest oparty na ludzkich dramatach. Sami bohaterowie znaleźli się w obliczu napięcia, gdzie każda ich decyzja jest uznawana za złą i nieodpowiednią. Nie mogą w pełni panować nad własnym losem. Bohaterka Barbara zostaje postawiona przed wyborem między własnym szczęściem, a misją lekarską. Sam reżyser stara się ukazać widzowi bolesną prawdę o życiu w jakim żyjemy. Opisuje również ciężkie czasy jakie miały miejsce dawniej w Niemczech. Uważam, że film jest godny polecenia, choć często słyszy się, iż jest nudny i monotonny, to jednak osobiście go polecam.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www