Błędy ortograficzne w codziennej pisowni

     Nauka języka polskiego, jak również obcego jest szczególnie ważna. Jednak wymaga ona od nas poprawności językowej nie tylko w mowie, ale również w piśmie. Pisząc często popełniamy błędy ortograficzne, sytlistyczne czy interpunkcyjne. Pisząc tekst po niemiecku często korzystamy ze słownika przeznaczonego do nauki języka niemieckiego, gdyż w pewnym stopniu dzięki niemu unikamy wielu błędów. Każdy kto uczciwie przykłada się do nauki języka w szkole, nauczy się poprawności pisania pod kątem ortografii. Jednak błędy są nieuniknione i popełnia je każdy. Spowodowane jest to tym, że często pisząc dany tekst po prostu się śpieszymy i nie zwracamy szczególnej uwagi na to jak piszemy. Zapisując się na kurs języka niemieckiego, myślimy, że po jego zakończeniu będziemy perfekcyjnie mówić i pisać. Nie ma nic bardziej mylnego!

Zapamiętaj!

     Jeśli sam nie zadbasz o pilną naukę to po takim kursie będziesz umiał tylko troszkę więcej. Przykładaj się do nauki i korzystaj z pomocy naukowych dostępnych w księgarniach, bądź na stronach internetowych. Ćwicz codziennie. Po jakim czasie sam zauważysz rezultaty. Czeka Cię ciężka praca, ale naprawdę warto. Powszechnie wiadomo, że język mówiony jest łatwiejszy od pisanego. Nie widać w nim błędów ortograficznych. Aby nauczyć się płynnie mówić po niemiecku słuchaj programów w tym języku. Staraj się czytać książki po niemiecku. Wyjeżdżając do Niemiec szukaj kontaktów z Niemcami i ucz się od nich jak najwięcej.  Pozwoli ci to zobaczyć jakie braki masz jeszcze w tym języku. Po powrocie będziesz mógł je uzupełnić, ucząc się w dalszym ciągu. Przy pisaniu każdy popełnia błędy. Nie martw się na pewno uda ci się wszystko opanować tylko potrzeba na to więcej czasu.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

2 myśli na temat “Błędy ortograficzne w codziennej pisowni

  1. Całkiem całkiem 😀

  2. Czemu tak rzadko te wpisy umieszczasz?

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www