Praca psychologa w Niemczech?

     W Polsce istnieje dużo rodzajów szkół dla psychoterapeutów. Każda z nich inaczej patrzy na człowieka, jego osobowość czy emocje. Różne podejście będzie miało lepszą lub gorszą skuteczność w leczeniu. Według Ministerstwa Zdrowia do wykonywania tego zawodu uprawnione są osoby z dyplomem lekarza, psychologii, pedagogiki i resocjalizacji oraz pielęgniarstwa. Ważne jest aby te osoby miały ukończone dodatkowe podyplomowe szkolenie z uznanej naukowo szkoły psychoterapii. Im większa wiedza w temacie, tym większe efekty uzyskiwane są w przyszłości. Tacy profesjonaliści poszukiwani są również w Niemczech, jednak aby pracować w tym kraju należy obowiązkowo umieć język niemiecki. Nauka niemieckiego dostępna jest prawie we wszystkich szkołach średnich. Oprócz tego możemy korzystać z różnych kursów doszkalających lub korzystać przy nauce z internetu np. z podstawyniemieckiego.pl

Bulimia i walka z nią.

      Dzisiejszy świat jest bardzo skomplikowany i ludziom żyje się ciężko, co doprowadza do różnych zaburzeń psychicznych, w tym właśnie do bulimii. Jest to problem nie tylko w Polsce ale na skalę światową. Coraz więcej osób dotykają zaburzenia odżywiania. Jednym z powodów tego zjawiska jest kult szczupłej sylwetki promowany przez media. Dziewczyny dążą do doskonałej sylwetki, dążą do ideału. W ten sposób zaczynają się problemy z jedzeniem co w konsekwencji może prowadzić do poważnej choroby. Bulimia tak samo jak anoreksja jest chorobą na tle psychicznym, jednak różnią się nieco od siebie. Charakteryzuje się napadami obżarstwa, których następstwem są wymioty, często wymuszane przez chorą osobę. Ta choroba tak samo jak inne jest bardzo niebezpieczna i ogromnie wyniszcza organizm. Problemem jest fakt, że osoby z najbliższego otoczenia nie są w stanie we wczesnym stadium jej zauważyć. Leczenie tej choroby jest bardzo skomplikowane i trwa długo, zaczyna się od psychoterapii, która ma za zadanie uleczyć psychikę w pierwszej kolejności, gdyż nauka wyraźnie głosi, że jest to zaburzenie na tle psychicznym.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www