Dobra niania w Niemczech

Często zastanawiamy się kim tak naprawdę chcieli byśmy zostać w przyszłości. Dylemat ten mają głównie osoby, które nie mają żadnych życiowych pasji. Osoby, które ją mają za wszelką cenę dążą do wyznaczonego przez siebie celu, aby móc robić w życiu to co naprawdę kochają, bo tylko wtedy taka praca wykonywana od serca ma naprawdę sens.

Dla każdego coś dobrego

Dla tych, którzy kochają pracę z dziećmi, jednak z wielu powodów nie zostali nauczycielami, czy przedszkolankami polecam zawód niani. Jest to osoba, która opiekuje się jednym dzieckiem, bądź kilkoma zazwyczaj w prywatnym domu, kiedy rodzice goniąc za pieniądzem nie mają czasu zająć się własnymi pociechami. Niania z powołania to prawdziwy skarb dla malucha, często nawet najlepsza przyjaciółka. Uczy je od małego płynnie mówić po niemiecku, liczyć, a także czyta różne bajki przeznaczone dla dzieci. Zabiera dzieciaka na plac zabaw, oraz ogólnie spędza z nim aktywnie czas na świeżym powietrzu, jak również w domu. Kiedy pada deszcz, siada z nim i tłumaczy mu miesiące po niemiecku oraz dni tygodnia po niemiecku, aby w prosty sposób zrozumiał, że deszcz pada głównie latem i jesienią i wtedy częściej należy przebywać w domu, aby się nie rozchorować. Takie dziecko z całym szacunkiem słucha swojej kochanej niani, która pełni rolę także takiej nowej babci, w zależności od jej wieku. Ja uważam, że lepszym rozwiązaniem jest posłanie dziecka do przedszkola czy żłobka, gdyż zintegruje się z innymi dziećmi i potraktuje swego opiekuna jako po prostu nauczyciela, wtedy mama zostanie kochaną mamą, gdzie w przypadku niani dziecko częściej za nią tęskni, niż za rodzicami, których przecież ciągle nie ma i nie mają oni zbytnio czasu dla swojego skarbu. Często jednak sytuacja życiowa danej rodziny wymusza na nich, aby jednak dziećmi zajęła się niania, gdyż przedszkola są czynne zbyt krótko, a czas pracy dłuższy. W takim wypadku nie ma innego wyjścia zwłaszcza, gdy dziadkowie mieszkają zbyt daleko lub są chorzy, bądź nie żyją. Jednak niania powinna znać granice i tłumaczyć dziecku, że mama jest z tatą najważniejsza.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

3 myśli na temat “Dobra niania w Niemczech

  1. Hej, czytam Cię od dłuższego czasu, całkiem fajnie Ci to idzie 🙂

  2. Ej podasz mi swojego maila?

  3. Dlaczego tak mało?

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www