„Dziś jestem blondynką” – wielka odwaga i determinacja Sophie

„Dziś jestem blondynką” jest to wzruszająca opowieść o 21 letniej Sophie, która mimo, że jest jeszcze bardzo młoda i niezwykle ambitna, w pewnym momencie dowiedziała się, że jest chora na raka. Większość ludzi załamała by się, jednak nie ona. Bohaterka postanowiła, że te ostatnie chwile życia wykorzysta w jak najlepszy sposób. Kiedy odbyła chemioterapię i straciła włosy postanowiła udać się z przyjaciółką na zakupy w celu zakupienia peruk w różnych kolorach, przez co w każdy dzień będzie mogła być inną osobą. Rudowłosa wybiera się do lekarza, w kolorze czarnym na uczelnię, natomiast w blond fryzurze udaje się na randkę z chłopakiem.

Sophie ukazuje ogromną chęć życia i determinację…

Film ten jest niezwykle wzruszający oraz mocny. Widzimy młodą kobietę, która z ogromną siłą i determinacją walczy z chorobą mimo tego, że nie zgadza się z okrutnym losem, który skazał ją na śmierć w tak młodym wieku. Jej historia to w pewnym sensie walka z otoczeniem, które gdyby wiedziało o jej chorobie, użalało i litowało by się nad nią.

Sophie jest tego zdania, że skoro nie będzie długo żyła, to przynajmniej będzie brała z życia wszystko co najlepsze. Uważam, że reżyser kręcąc ten film miał na celu pokazanie chorym ludziom, że z chorobą należy walczyć i nie wolno się poddawać czy użalać nad sobą, wiara czyni cuda i warto mieć nadzieję, że jeszcze można wyjść z każdej choroby nawet takiej jak rak. Uważam, że warto jest obejrzeć ten film. Dla niektórych może wydawać się nudny, dla innych wzruszający i pouczający, jednak dopóki go się nie obejrzy, nie dowiemy się jaki jest dla nas.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www