„Fala” – o krok od śmierci

„Fala” jest to film katastroficzny produkcji skandynawskiej, który opisuje ludzki strach przed całkowitą zagładą. Norwegowie jak każdy inny naród straszliwie boi się biedy. Strach ten wywołany jest możliwością załamania się natury. Ukazuje on jaką potężną siłę ma natura. Autorem tej opowieści jest Roar Uthaug, przedstawia on niszczącą siłę, przed którą należy uciekać. W filmie chodzi o morską falę, tsunami wzburzone poprzez osunięcie się górskiego zbocza do wszelkich wód zatoki.

Norwegowie panicznie boją się całkowitego załamania natury, gdyż tylko ona może dać im bogactwo, ponieważ pod powierzchnią morza drzemią ogromne złoża ropy oraz gazu ziemnego. Pokazuje on również strach Japończyków przed własną podświadomością.

„Fala” odmieni życie bohaterów…

Fala z pewnością odmieniała by życie wszelkiej ludzkości przyzwyczajonej do bogatej egzystencji. Film jest sprawnie wykonany, dlatego polecam wszystkim miłośnikom kina katastroficznego, aby zasiedli przed ekranami i obejrzeli go, gdyż z pewnością nie zabraknie im wrażeń. Dzieło to bowiem wywołuje wiele skrajnych emocji i trzyma w napięciu co sprawia, że chętnie oglądniemy go do samego końca. Solidnie wykonany dramat, który opiera się na prawdziwej historii. Film ten również uczy nas, że nie można nigdy tracić nadziei, jedynym minusem jest fakt, że w produkcji gra niewielu aktorów. Jest to niskobudżetowa produkcja (ok. 13 mln $) W pewnym sensie pokazuje nam wszystkim jak może wyglądać koniec, kiedy nie będziemy dbali o przyrodę i co możemy stracić poprzez jej wyniszczanie.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www