„Fałszerze „ – austriacko – niemiecki dramat

niemiecki-filmFilm ten jest austriacko – niemieckim dramatem kryminalno – wojennym wyprodukowanym w 2007 roku w Niemczech oraz Austrii. Reżyserem jest Stefan Ruzowitzki. Premiera na całym świecie miała miejsce 10 lutego 2007 roku. Akcja rozgrywa się w Niemczech podczas trwania drugiej wojny światowej. Główny bohater Salomon Sorowitsch z pochodzenia był Żydem. Był on przed wybuchem wojny fałszerzem, który został przez Niemców aresztowany i przerzucany z jednego obozu do drugiego. Pewnego dnia otrzymuje propozycję dowodzenia grupie więźniów, którzy mieli by za zadanie fałszować alianckie waluty, brytyjskie funty, oraz dolary amerykańskie.

Prawdziwa historia niemieckiej rzeczywistości…

Historia ta jest oparta na faktach niemieckiej operacji „ Bernhard”. Szczegółowo jest opisana w filmie II wojna światowa. Fabuła jest mało skomplikowana i oryginalna. Sam reżyser odpowiednio dobrał aktorów, dzięki którym film nabrał ogromnego rozmachu, nie nudzi widzów i trzyma w napięciu praktycznie od samego początku. Dowiadujemy się z niego o życiu i problemach samych więźniów i co skłoniło ich tak naprawdę do współpracy. Oglądając go czujemy się jakby w realu, gdyż jest on bardzo prawdziwy, ukazujący rzeczywistość z okresu wojny. Z całą pewnością przyciągnie on tych, którzy fascynują się tematyką nie tylko wojenną, ale życia w Niemczech w czasach okupacji oraz chętnie zobaczą jak żyli ludzie w obozach koncentracyjnych, gdyż niemieckie filmy z tej kategorii bardzo często pokazują nam właśnie tamte okrutne czasy, które dzisiaj znamy jedynie z lekcji historii.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Jedna myśl na temat “„Fałszerze „ – austriacko – niemiecki dramat

  1. Coś dla mojego meza:)

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www