Jak radzić sobie z trudnym dzieckiem?

     Na charakter naszych dzieci wpływa wiele czynników. Nie jest do końca prawdą, że najważniejsze jest wychowanie, gdyż największą rolę odgrywają geny, które nasze dzieci odziedziczyły. Jedno dziecko bowiem będzie spokojne i posłuszne, nie sprawiające żadnych problemów wychowawczych, kiedy jego brat czy siostra będzie zupełnym przeciwieństwem. Niestety nie na wszystko mamy wpływ. W dzisiejszych czasach rodzice często są zbyt zapracowani i nie mają wiele czasu dla własnego potomstwa, które wychowują dziadkowie czy opiekunki. To również w pewien sposób wpływa na jego psychikę i ogólne zachowanie. Jednak nie poddawajmy się i poświęćmy jak najwięcej czasu naszym pociechom.

Pamiętajcie, że trudne dzieci wymagają od nas o wiele większej uwagi, zrozumienia czy wsparcia.

         Uczmy się rozumieć nasze dziecko. Czytajmy na ten temat, może uda nam się mu pomóc. Istnieje teraz dużo dodatkowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Zachęćmy naszą pociechę do udziału w nich. Może uda się namówić na dodatkowe zajęcia koszykówki, czy siatkówki albo na kurs języka np. niemieckiego. Dobrze jest aby młodego człowieka w coś zaangażować, ale w taki sposób aby myślał, że to był jego pomysł. Motywujmy dziecko do dobrych zachowań nagradzając pochwałą. Pozwólmy naszym dzieciom na trochę samodzielności w podejmowaniu decyzji. Dużo z nimi rozmawiajmy, mówmy co nam się podoba a co nie w ich zachowaniu. Nakierujmy je na taką drogę życia aby w przyszłości mogły te wartości wykorzystać w życiu i przekazać następnym pokoleniom.

 

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www