Johann Sebastian Bach – wielki niemiecki kompozytor

sebastian-bach-kompozytor-kuzynka
Zdjęcie przedstawiające samego kompozytora

Johann Sebastian Bach urodził się w 1685r. w Eisenach. – Był niemieckim kompozytorem muzycznej epoki baroku, organistą oraz nauczycielem muzyki. W jego rodzie każdy członek posiadał imię Johann. Jego ojcem był znany muzyk Johann Ambrosius Bach, a matką Maria Elisabeth Lmmerhirt. Kiedy zmarli jego rodzice, zaadoptował go brat Jan Krystian, który od małego uczył Bacha muzyki. Kiedy miał zaledwie dwadzieścia lat, ożenił się z własną kuzynką, z którą to miał siedmioro dzieci. Jednak zmarła ona, gdy Johann miał 35 lat i rok po tym traumatycznym wydarzeniu ożenił się ponownie. Jego druga wybranka życiowa wychowywała jego dzieci z poprzedniego związku, oraz urodziła mu trzynaścioro ich wspólnych, z czego jedynie dziewięcioro przeżyło. Czworo dzieci poszło w ślady ojca i zostali oni znanymi muzykami.

Johann Sebastian oprócz pasji do muzyki, był wierzącym luteraninem, pragnął tworzyć taką muzykę, która służyła by kościołowi. Tworzył wiele dzieł religijnych takich jak Pasja według św. Mateusza, czy Wielka Msza h- mall. Zmarł w 1750 roku w Lipsku.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www