Karol Marks wielkim rewolucjonistą

karol-marksKarol Marks urodził się w roku 1818 w Trewirze, który w tamtych czasach znajdował się na terenie Prus. Ochrzczony został dopiero w 1824 roku wraz z całym rodzeństwem w kościele luterańskim. Syn Marxa Levi. Miał ośmioro rodzeństwa. Cała rodzina była pochodzenia żydowskiego, jednak z powodu wszelkich ograniczeń, które wynikały z tego pochodzenia, przeszli na luteranizm. Karol był również znanym filozofem z zawodu oraz ekonomistą. Jego pierwszą uczelnią był uniwersytet w Bonn. Jednak z powodu złych ocen ojciec przeniósł go do jak twierdził lepszej szkoły, wtedy zaczął naukę w Uniwersytecie w Berlinie. Tam właśnie narodziły się w nim poglądy lewicowe, przez co wstąpił do lewicowych heglistów.

W 1940 roku zdobył tytuł doktora na jeńskim uniwersytecie. Wstąpił również do związku komunistów. Kiedy został redaktorem Gazety Reńskiej, wydalono go z Niemiec, po czym udał się do Londynu, gdzie zmarł 14 marca 1883 roku. Przyczyną zgonu było zapalenie oskrzeli oraz opłucnej. Za życia wyznawał protestancyzm, a następnie ateizm.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www