Niemiecka komedia Vincent chce nad morze…

Vincent chce nad morze jest niemiecką komedią w stylu kina drogi, gdzie połowa akcji rozgrywa się w zakładzie psychiatrycznym. Powstała ona w Niemczech i trwa 90 minut. Cierpiący na zespół Tourette’a Vincent po śmierci matki zostaje oddany do ośrodka. Opisana w tym filmie jest prosta historia buntu przeciwko znieczulicy oraz złym zasadom życia w społeczeństwie, które żyje na wysokim poziomie. Opowiada on głównie ludziom samotnym, że takie rzeczy jak telefon komórkowy, czy wszelkie bogactwo nie ma znaczenia, gdyż najcenniejsze w życiu są takie wartości jak szczerość, szczery uśmiech, uczucia, jak również całe piękno świata, które nas otacza. Reżyserem tej pięknej opowieści jest sam Ralf Huettner. Przedstawia on losy trzech pensjonariuszy, którzy uciekają z bawarskiego ośrodka, w którym przebywają ludzie chorzy psychicznie.

Miej serce i patrz w serce…

Cała tematyka przedstawia funkcjonowanie w społeczeństwie ludzi zmagających się z własną ułomnością, którzy tak samo jak inni potrafią kochać i okazywać uczucia często nawet bardziej niż ludzie zdrowi, gdyż sami nigdy nie zaznali szczęścia. W Niemczech ten film został uznany za najlepszą komedię, która doskonale przedstawia ducha naszych obecnych czasów. Warto jest więc go obejrzeć, gdyż film ten nie tylko jest dowcipny, ale bardzo pouczający i umoralniający.

Obejrzało go już miliony Niemców, coraz częściej budzi zainteresowanie również wśród Polaków i ludzi na całym świecie. Schemat buntu, który tu reżyser wykorzystuje, często jest przedstawiony także w hollywoodzkim kinie, jednak mimo tego cieszy się ogromną oglądalnością. Film Vincent chce nad morze na filmwebie został oceniony przez 3 400 osób na 7,1, co jest niezmiernie dobrym wynikiem.

Nie zapomnij oglądać go w języku niemieckim! Tak łatwiej przyswoisz nową wiedzę, a przy okazji obejrzysz coś dobrego.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www