Odchudzanie i jego skutki

      Dziś porozmawiamy sobie kolejny raz na temat żywienia i efektywności w szkole. Poprzedni artykuł przeczytasz tu. Zapraszam!

Co to jest anoreksja?

     Anoreksja jest ciężką chorobą, która nazywana jest jadłowstrętem psychicznym. Jednym słowem jest to choroba, która dotyka ludzi odchudzających się i ma ona podłoże bardzo złożone na tle psychicznym, oraz jest ona czymś więcej niż tylko chęcią utraty masy ciała. Ludzie, którzy zaczynają się odchudzać w pewnym momencie tracą kontrolę. Wówczas popadają w ogromne uzależnienie psychiczne. Staje się to być ogromnym problemem, który polega na całkowitej utracie apetytu. Najgorszą prawdą jest fakt, że choroba ta dopada głównie nastolatki, które pragną wyglądać dokładnie tak jak modelki, czy też aktorki, które posiadają wychudzone ciała, co wcale nie wygląda zdrowo. Nauka zdrowego odżywiania mówi, że należy kierować się rozsądkiem i stopniowo pozbywać się nadmiaru kilogramów, gdyż szybkie chudnięcie prowadzi do efektu jo-jo, a kilogramy wracają z dwukrotnie.

Uważaj!

Jeżeli masz młodą córkę pragnącą się odchudzać, warto zafundować jej indywidualny kurs odchudzania, oraz uświadomić je o konsekwencjach długotrwałych głodówek. Większość młodych dam popada w żywieniowe kłopoty z braku wiedzy, którą nie miały od kogo się dowiedzieć. Anoreksja również dopada młodych z innego powodu niż odchudzanie. Młodzi boją się odpowiedzialności za swoje życie w przyszłości przez co się stresują do tego stopnia, że przestają jeść. Podłoże psychiczne odgrywa największą rolę i należy tam szukać źródła problemu, ponieważ młodzież często jest świadkiem rozwodu rodziców bądź są źle traktowani w dzieciństwie, co właśnie ma ogromny wpływ na ich psychikę.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www