Ścieżkami po atrakcjach turystycznych Niemiec

Marzyłeś kiedyś o wyjeździe do Niemiec i zwiedzeniu jego zabytków oraz największych atrakcji turystycznych? Jeśli jesteś zdecydowany, aby odwiedzić to państwo powinieneś wiedzieć co warto w nim zobaczyć. W Niemczech jest wiele ciekawych muzeów, zabytków architektonicznych, zamków czy pałaców. Atrakcjami jakie mogą Ci zaoferować Niemcy są również parki rozrywki czy słynny aquapark Tropical Island. Pamiętaj, że jako turyście łatwiej będzie Ci się poruszać, kiedy znasz język niemiecki. Gdy jesteś osobą, która nigdy nie miała styczności z językiem Niemców to zapamiętaj przydatne zwroty. Nauka języka niemieckiego pomoże Ci w obcym kraju.

Najważniejsze informacje przed wyjazdem

Zanim zdecydujesz się na wycieczkę do Niemiec, powinieneś wcześniej dobrze ją zaplanować. Zastanów się jakiego środka transportu użyjesz, aby dojechać na miejsce oraz czym będziesz się poruszać między odległymi miejscowościami. Warto również wcześniej zarezerwować sobie miejsce do spania. Dobrze jest wziąć pod uwagę jakie zabytki chcesz zobaczyć i gdzie one się znajdują. Jeśli rozplanujesz każdy swój dzień pod względem zwiedzania lub ewentualnych rozrywek zaoszczędzisz czas na myśleniu co chcesz robić w dany dzień. Przed wyjazdem zaopatrz się w kieszonkowy słownik języka niemieckiego. W przypadku, kiedy całkowicie nie znasz słownictwa zacznij naukę języka niemieckiego od podstawowych zwrotów takich jak emocje po niemiecku. Nauka języka niemieckiego pozwoli Ci się poczuć pewniej za granicą. Jako osoba zwiedzająca Niemcy wypada zakupić turystyczną mapę, która pomoże rozeznać się w ciekawych miejscach. Weź także, odpowiednią ilość pieniędzy lub kartę bankową, żebyś nie znalazł się w niezręcznej sytuacji.

Co warto zwiedzić i zobaczyć?

Niemcy to państwo, w którym znajduje się wiele ciekawych miejsc oraz zabytków. Jednym z najważniejszych miast jakie musisz zobaczyć jest Berlin, czyli stolica Niemiec. W Berlinie jest wiele eksponatów muzealnych i ciekawe budynki architektoniczne. Zwiedzanie powinieneś rozpocząć od Bramy Brandenburskiej – najbardziej znanego symbolu Berlina. Jeśli jesteś już w stolicy zobacz także Bierpinsel, Alexanderplatz, East Side Gallery oraz Fernsehturm, czyli tak zwaną wieżę telewizyjną. Warto także odwiedzić Reichstag, który jest siedzibą niemieckiego parlamentu. Bardzo ciekawym miejscem jest plac Poczdamski uważany za największy i najczęściej odwiedzany przez ludzi plac. Kiedy jesteś turystą, który lubi różnego rodzaje rozrywki możesz wybrać się do Tropical Island lub Berlińskiego Ogrodu Zoologicznego. Zoo w Berlinie jest jednym z największych na świecie. Miłośnicy sztuki muszą odwiedzić Muzeum Pergamońskie. Posiada ono bardzo dużą kolekcję sztuki starożytnej. Jednym z miast, jakie trzeba zobaczyć jest Frankfurt nad Menem. Miasto to leży po obu stronach rzeki Men i robi niesamowite wrażenie. Będąc w nim możesz zwiedzić rynek, kościoły, muzea i galerie.

Atrakcje specjalnie dla dzieci

Jesteś pomysłowym rodzicem i chcesz, żeby twoje dziecko nauczyło się języka niemieckiego. Stwierdziłeś, że nauka języka niemieckiego przez pokazanie dziecku kraju najbardziej je zachęci do wytrwałej pracy. Nie chcesz zanudzić swojej pociechy tylko wycieczkami po muzeach i zabytkach związanych z historią. Idealnym pomysłem jest wybranie się do legolandu, który jest dość znanym parkiem rozrywki w Niemczech. Twoje dziecko powinno być zachwycone światem zbudowanym z klocków. Legoland składa się z kilku części i nie są to tylko wystawy. Jeśli jednak masz pociechę, która jest miłośnikiem bajek koniecznie odwiedź Movie Park Bottrop. Jest to park rozrywki poświęcony najpopularniejszym filmom dla dzieci. Postacie z bajek będą towarzyszyć całej twojej rodzinie w wspaniałej zabawie.

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www