Strony do nauki niemieckiego

Nauka niemieckiego sprawia trudności osobom, które nie wiedzą od czego zacząć… I to tak na poważnie 😉 Mimo iż w języku niemieckim mówi tylko 3 mln osób poza granicami Niemczech to język ten jest bardzo prosty.

Dlaczego tylko 3 mln? Pewnie dlatego, że nie jest to zbyt piękny język, zaś sam kraj jest troszeczkę znienawidzony po tych wszystkich wojnach, które wywoływali.

No dobra nie o tym! Dziś przedstawię Ci strony do nauki niemieckiego!

Zarobki po nauce niemieckiego

Z certyfikatem C1 (bardzo zaawansowany poziom języka) zarobicie w dobrym zawodzie taką samą pensję jak Niemiec, czyli kilkakrotnie razy więcej niż w Polsce. Jeśli zechcesz wykorzystać np.: C1, C2 i zostać tłumaczem z b. wysokim poziomem niemieckiego spokojnie zarobisz w granicach 6 tysięcy PLN miesięcznie. I to nie są wcale cyfry z kosmosu.

Dla porównania z certyfikatem C1 z języka angielskiego nie zarobisz nawet połowy z tego… Tak więc język jest przyszłościowy (80 mln Niemców i tylko 3 mln ludzi mówi poza granicami!).

Strony do nauki niemieckiego

Pogrupowałem strony które polecam od p. podstawowego po poziom zaawansowany.

Kurs niemieckiego dla początkujących

nauka niemieckiego

Jeśli zaczynasz z językiem niemieckim to serdecznie polecam stronę podstawyniemieckiego.pl To jedyny darmowy kurs podstaw jaki mogę polecić (zresztą nie jest ich wiele) 😛 Strona ma filmiki, nagraną wymowę i ciekawego prowadzącego. Co najważniejsze rozwija się z każdym rokiem (a pamiętam ich ze stycznia 2015). W każdym razie polecam osobom, które zaczynają i chcą się czegoś faktycznie nauczyć. Linka macie tutaj – https://podstawyniemieckiego.pl

Jeśli potrafisz już podstawy

strony do nauki niemca

Myślę, że strona którą Ci podałem spokojnie poprowadzi Cię po wszystkich podstawach języka. Po tym kursie zacząłbym interesować się stronami w języku niemieckim. To nic, że nie rozumiesz połowy słów. Wiem co mówię, bo w taki sposób nauczyłem się angielskiego w niecałe 6 miesięcy (p. bardzo dobry). Tylko, że trzeba chcieć. Strona o której mówię to http://www.dw.com/de/deutsch-lernen/deutschkurse/s-2068. To inaczej podstawy niemieckiego pisane po niemiecku. I to właśnie pisane po niemiecku jest tu najważniejsze. To co napisze Niemiec będzie po prostu lepsze…

Sprawdzaj słówka po niemiecku

Strony do nauki niemieckiego

Kolejną stroną, którą używam jest www.duden.de idealna do sprawdzania odmiany czasownika, wyszukiwania synonimów, czy częstotliwości używania słówka. To taki google tłumacz tylko, że lepszy i bez opcji tłumaczenia całych zdań.

Jeśli jeszcze Ci mało

strony

Naprawdę odradzam uczyć się niemieckiego. Polecam za to go słuchać, czytać i mówić (nawet sam do siebie) i mówię poważnie! Zobaczycie zresztą sami efekty. Weźcie sobie słownik niemieckiego i otwórzcie spiegel.de, albo jakikolwiek inny serwis w języku niemieckim. Zapisuj słówka, konstrukcje zdań, których jeszcze nie widziałeś i czytaj jak najwięcej!

To wszystko jeśli chodzi o strony do nauki niemieckiego! Nie zapomnij polubić naszego konta na Facebook’u no i…

Auf Wiedersehen!

Interesować może Cię też

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www