Wymowa jest ważna! + Bonus

Uczę się niemieckiego, a szczególnie wymowy około 1 do dwóch godzinek dziennie. Od jakiegoś czasu mieszkam w Polsce i systematyczna nauka pozwala mi na utrzymanie „poziomu” moich zdolności lingwistycznych. Nie, żeby były też one szczególnie wysokie – wiem, że nie jestem nieomylny i popełniam błędy, choćby gramatyczne. Według mnie wymowa i akcent jakim się posługujemy to klucze do sukcesu w zdobyciu lepszej posady, udowodnienia swojego wykształcenia, czy chociażby poprawnej komunikacji ze znajomymi.

Niemieckiej wymowy możesz uczyć się w domu!

Nie ma rzeczy niemożliwych. Podpowiem, że sam uczę się wymowy w domu. Pierwszą rzeczą po którą sięgam to strony www, na których mogę sobie posłuchać jak wymawia się dane słówka i powtarzać samemu. Tutaj przypomnę stronę o której mówiłem w Lipcu opisując przy okazji strony do nauki niemieckiego, które polecam. Mowa tu o podstawach niemieckiego. Z tego co się orientuję – wymową i budową strony zajmuje się jedna osoba + od czasu do czasu mu ktoś pomaga. Na stronie znajdziemy dużo wymowy niemieckiej, prawie zawsze nagrana jest wymowa najważniejszych słówek, przykładowo http://podstawyniemieckiego.pl/ryby-slownik-polsko-niemiecki/ to chyba bezkonkurencyjna strona w polskim internecie do nauki niemieckiego 😛 No może nie do końca z niej korzystam, aż tak często, bo jestem na trochę innym poziomie, niż „szablonowy użytkownik”. Ale polecić, polecę zawsze!

Słucham youtube’a ile się da!

Uważam, że youtube to niezwykle efektywne narzędzie do nauki wymowy. Pomaga mi codziennie i mam nawet moich ulubionych tuberów na youtube.de. Jakich? Znacie Julien Bam, a Dagi Bee?

Wolę trochę świeżej krwi, bo przecież to internet jest miejscem młodych ludzi. W każdym razie w sumie to na youtube spędzam 80% czasu, który poświęcam na codzienną naukę 😛 A Wy jak radzicie sobie z brakiem dostępu do „bratniej niemieckiej duszy” do pogadania? 😀

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www