Życzenia bożonarodzeniowe po niemiecku

życzenia bożonarodzeniowe W pewnych momentach chcemy okazać obcokrajowcom, rodzinie w Niemczech, czy też naszym współpracownikom w firmie trochę serdeczności. Jest to zrozumiałe. To też poprowadzę Cię dziś przez lekcję dotyczącą Bożego Narodzenia.

Weihnachtsgrüße – życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne po niemiecku

Oczywiście mam na myśli św. Bożego Narodzenia, które tak hucznie jest obchodzone na całym świecie. Tutaj przedstawiam Ci 2 krótkie i 4 długie życzenia w języku niemieckim.

  • Frohe Weihnachten ! – Wesołych świąt Bożego Narodzenia !
  • Frohe Weihnachten und einen guten Rutsch ! – Wesołych świąt Bożego Narodzenia i do siego roku !

Proste nie prawda? Czasami takie krótkie teksty mogą wystarczyć, ale niestety częściej stosujemy te dłuższe formy 😉 Tak jak obiecałem 4 życzenia z tłumaczeniem.

Zu Weihnachten führen alle Wege nach Hause. Frohe Weihnachten! – W święta Bożego Narodzenia wszystkie drogi prowadzą do domu. Wesołych świąt.
Weihnachten steht für Liebe, Hoffnung und Spaß. Teile es mit deinen Mitmenschen und habe schöne Weihnachtstage. – Święta rozsiewają miłość, nadzieję i przyjemność. Rozszerz je na wszystkich w twoim życiu. Wszystkiego najlepszego (dokładnie Miej wspaniałe Boże Narodzenie)

Teksty powyżej polecam jako życzenie bożonarodzeniowe w pracy.

A teraz coś na wieczerzę z rodziną/przyjaciółmi.

Der Baum ist dekoriert, die Plätzchen gebacken und die Geschenke sind eingepackt. Jetzt ist eine gute Gelegenheit, dir frohe Weihnachten zu wünschen – Drzewko udekorowane, ciasteczka zrobione, prezenty rozpakowane i teraz wszystko co mi pozostało to życzyć Ci wesołych świąt!
Möge dieses Weihnachtsfest der Start in ein wundervolles neues Jahr sein. Ich wünsche dir fröhliche Weihnachten – Oby te święta Bożego Narodzenia zaznaczyły początek wspaniałego roku dla nas. Życzę Ci radosnych świąt!

Pod koniec wpisu opublikuję kilka słówek, które pozwolą Ci samemu tworzyć krótkie życzenia bożonarodzeniowe po niemiecku.

Co jeśli chcesz napisać pocztówkę po niemiecku?

Mit den besten Wünschen zur Weihnachtszeit von… – – Z najlepszymi życzeniami z okazji dnia Bożego Narodzenia od…

Z pewnością przyda Ci się ten zwrot 😉

Życzenia bożonarodzeniowe po niemiecku – zwroty

Ich wünsche – Ja życzę …
wünscht… – życzy…

Komu ?

dir – Tobie
euch – Wam

Es ist so weit – Czas najwyższy
endlich – w końcu
still – cichy
die Zeit – czas
gerade – właśnie
der Wunsch – życzenie
verpacken – pakować
Alles Liebe! – Wszystkiego dobrego!

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o życzenia bożonarodzeniowe po niemiecku. Do zobaczenia wkrótce!

Może Cię zainteresować:

Zdjęcie pochodzi ze strony freeimages.com

The following two tabs change content below.

Pio3rek

Hej! Jestem pasjonatem języka niemieckiego. Mimo iż nie ukończyłem studiów związanych z germanistyką - niemieckiego uczę się od ponad 10 lat! W wolnym czasie lubię pływać i uprawiać sport. Mam nadzieję, że mój czas poświęcony tej stronie nie pójdzie na marne!

Dodaj komentarz

Imię *
E-mail *
Strona www